Portugalia jest małym krajem, w którym jest wiele do zobaczenia i zrobienia, co czyni go wspaniałym miejscem na wakacyjny wypad. Od kosmopolitycznej Lizbony do tradycyjnych wiosek – przybywający tam goście znajdą wiele pomysłów na spędzenia czasu. Nie brakuje tutaj plaż, ale to przede wszystkim atrakcje kulturalne i architektoniczne przyciągają turystów przez cały rok.

Lizbona i inne portugalskie walory

Wiele osób rozpoczyna swoje portugalskie wakacje w Lizbonie. To jest serce współczesnej Portugalii i kulturalnego centrum narodu. Jest domem dla wielu z najlepszych muzeów i zabytkowych budynków, zachwyca też uroczymi dzielnicami.

W Lizbonie dostępnych jest wiele opcji wycieczek jednodniowych, ale jednym z głównych celów jest miasto Sintra. To miasto położone jest na wzgórzach znajdujących się poza Lizboną, wokół centrum Palacio Nacional de Sintra z malowniczymi wieżami w kształcie stożka. Stąd łatwo ruszyć dalej, by zwiedzić wiele ciekawych zabytków, w tym:

  • bajkową Palacio de Pena,
  • ruiny Castelo dos Mouros.

W miesiącach letnich kolejną popularną okolicą w pobliżu Lizbony jest Costa do Sol – znana z nadmorskich kurortów. Osoby szukające słońca będą zachwycone tym miejscem.

Równie imponujące, w wyjątkowy sposób, jest miasto Porto. To stare miasto jest malowniczo położone na zboczu wzgórza z widokiem na rzekę Douro. Dzielnica Riberia z kolorowo pomalowanymi domami jest jedną z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Znajdują się tam liczne małe sklepy i restauracje zlokalizowane w starych, lecz odrestaurowanych domach.

Last minute Portugalia

Słowa to zbyt mało, by opisać piękno i klimat panujący w Portugalii. Dużo lepiej jest wejść na https://www.wycieczka.pl/szukaj/portugalia i wybrać dla siebie jedną z atrakcyjnych ofert wycieczek last minute, co pozwoli przekonać się o walorach tego państwa w całej okazałości na własnej skórze. Jest w czym wybierać! Z całą pewnością każdy znajdzie last minute do Portugalii dla siebie i dopasowane do budżetu – bez względu na to czy jedzie sam, czy z całą rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here