Jest w życiu każdej młodej osoby taki dzień w którym zadajesz sobie pytanie : Hmm w jaki sposób mógłbym sobie dorobić na swoje drobne wydatki czy w końcu zakupić przedmiot za którym jedynie mogłeś pomarzyć sobie przechodząc obok swojego ulubionego sklepu. Myślisz.. już wiem porozmawiam o tym z rodzicami ale od razu przypominasz sobie ostatnią podobną sytuację.. Mamo…tato potrzebuję nowy telefon większość z nas zna już odpowiedź przecież niedawno dostałeś na urodziny po co ci znowu???

Gdy już uświadomisz sobie że ten sposób już nie działa zastanawiasz się nad innymi możliwościami pozyskania „”wolnych środków finansowych”” i wpadasz na genialny pomysł: pójdę do pracy. Kiedy próbujesz rozmawiać o tym z swoimi rodzicami oni niestety patrzą na ciebie jak na głupka : Coo a co ze szkołą obowiązkami itp?. Postaram się wam opowiedzieć swoją historię na ten sam temat którą wałkowałem przez długi czas aż wpadłem na genialny pomysł zarobku gotówki. Być może któremuś z Was zainspiruje i też postanowicie w ten sposób działać. A więc mieliśmy wakacje, wakacje jak wakacje kumple koleżanki ogniska itp. ale przełamałem się i zacząłem szukać prac na początku szło to opornie wysłałem chyba ze 40 CV do różnych osób potrzebujących ludzi na wakacje.
Po czterech dniach odezwały się do mnie chyba ze 3 osoby (reszta na pewno pomyślała co za głupi człowiek). Gdy dostałem już pracę to mój „”kryzys”” dopiero się zaczął zapomniałem napisać że była to praca w firmie dekarskiej oczywiście musiałem najpierw przejść szereg badań lekarskich w tym badania wysokościowe. Pracowałem po 10 14 h dziennie i tak od poniedziałku aż do soboty. Rodzice na początku jak to rodzice obawiali się o moje bezpieczeństwo ale co to by byli za rodzice gdyby się nie martwili.

Gdy już tak sobie pracowałem u Pana B za przysłowiowe 9 zł za godzinę to powoli zaczął się kończyć okres wakacji postanowiłem nie przerywać owej pracy tylko dlatego że zaczął się okres nauki. Powiedziałem sobie postawię wszystko na jedną kartę a więc : Panie B mam do Pana sprawę widzę że jest pan ze mnie zadowolony jak i ja z pracy w pańskiej firmie jak by pan zareagował jakbym postanowił zatrudnić się na okres sobót. hmm jeśli chcesz nie ma sprawy tylko wiedź że lepiej aby na pierwszym miejscu przykładałeś się do obowiązków szkolnych. Oczywiście. I tak zaczęła się moja weekendowa praca u Pana B dzięki takiej lojalności i sumiennej pracy dostałem podwyżkę i pracuję za 12 zł za godzinę. Wychodzi to około 500 zł dodatkowego budżetu miesięcznego na moje wydatki.

Historię, którą przedstawiłem wam oparłem na mojej własnej historii którą postanowiłem się z Wami podzielić. Co wy na to ? Można ? MOŻNA !!!

interactiveart.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here