Yves Saint Laurent – odzież, akcesoria i perfumy od francuskiego domu mody

0
1308

Saint Laurent Paris to znany na całym świecie francuski dom mody specjalizujący się w tworzeniu damskich i męskich kolekcji odzieży, obuwia i akcesoriów. Istnieje również osobna linia kosmetyków i perfum pod nazwą YSL. Dom mody Saint Laurent Paris został założony przez legendarnego projektanta Yves Saint Laurenta w 1961 roku. W tamtym momencie młody projektant miał tylko 21 lat. Przez wiele lat firma zyskała sławę jednej z najbardziej popularnych i cenionych na całym świecie. Co znajdziemy w ofercie Yves Saint Laurent?

Rozwój marki Yves Saint Laurent

W 1957 roku, po śmierci Christiana Diora, młody Yves Saint Laurent został szefem legendarnego domu mody. Saint Laurent zaprezentował swoją pierwszą niezależną kolekcję jako główny projektant Diora w 1958 roku. Cały świat zaczął mówić o młodym talencie, a wymyślona przez niego „trapezowa” sukienka stała się prawdziwą modową rewolucją. W 1964 roku na rynku pojawiły się pierwsze perfumy pod marką Yves Saint Laurent. Był to kobiecy zapach o lakonicznej nazwie „Y”. W 1965 roku Yves Saint Laurent stworzył słynną „kolekcję Mondrian”, która obejmowała różne rodzaje sukienek. Na ich powierzchni naniesiono fragmenty obrazów słynnego abstrakcyjnego artysty Pieta Mondriana. Yves Saint Laurent często współpracował z magazynami, tworząc ilustracje do niektórych ich felietonów, głównie humorystyczne. Projektował również kostiumy i dekoracje do teatrów, filmów i wszelkiego rodzaju widowisk. W 1971 roku ukazała się kolekcja z lat 40., która zaskoczyła wszystkich krytyków mody. W 1972 roku ukazał się pierwszy męski zapach marki Yves Saint Laurent o nazwie „Pour Hommes”. Reklama nowości perfum wywołała burzę oburzenia: na plakatach uwieczniony nago został Yves Saint Laurent. W 1981 roku ukazał się nowy męski zapach „Kouros”.

Perfumy Yves Saint Laurent

Marka Yves Saint Laurent jest symbolem wyjątkowości, kreatywności i luksusu, zarówno w dziedzinie mody, jak i w świecie kosmetyków i perfum. Ekskluzywne kosmetyki, produkty do makijażu i oryginalne perfumy Yves Saint Laurent stanowią nierozerwalną część tej słynnej marki. Kupując perfumy i kosmetyki Yves Saint Laurent, możemy nacieszyć się luksusem najlepszych produktów, z których wiele zasłużenie stało się prawdziwymi ikonami. Do najpopularniejszych perfum od Yves Saint Laurent zaliczamy m.in. Yves Saint Laurent Libre, Yves Saint Laurent Y Live, Yves Saint Laurent Black Opium Intense, Yves Saint Laurent, Yves Saint Laurent Mon Paris, Yves Saint Laurent L’Homme i Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here