„Boom” na soczewki jednodniowe

Tak właśnie można określić ostatnią modę na wybór akurat soczewek kontaktowych jednorazowego użytku. Wcale nie jesteśmy zdziwieni tym faktem, ponieważ są one naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Jeśli jeszcze nie jesteś do końca do nich przekonany, zachęcamy do przeczytania naszego poniższego artykułu, gdzie postaraliśmy się w skrócie omówić wszystkie zalety i korzyści płynące z użytkowania soczewek jednodniowych.

Ludzkie oko wymaga dużej ostrożności i przede wszystkim jest bardzo wrażliwe na czynniki z zewnątrz, dlatego wybór soczewek kontaktowych może stanowić nie lada wyzwanie, a szczególnie dla osób z nadwrażliwymi oczami. Właśnie dlatego lekarze okuliści polecają wybór soczewek jednodniowych, aby sprawdzić reakcję gałek ocznych, a także komfort użytkownika. Przeczytaj więcej na temat ich właściwości, sposobów doboru oraz rodzajach jednorazowych szkieł kontaktowych, by w rezultacie wybrać dla siebie najlepsze z możliwych.

Skąd zainteresowanie jednodniowymi soczewkami?

A mianowicie wszystko wynika z ponadprzeciętnych właściwości, których nie oferują żadne inne szkła kontaktowe. Są to w zasadzie soczewki o najkrótszym terminie użytkowania, co wpływa pozytywnie na kondycję oka, ponieważ nie jest ono przeciążone w żaden sposób i narażone na nadmierne wysychanie. Cała rewolucja polega na założeniu nowej pary szkieł następnego dnia, dzięki czemu możesz uniknąć dostania się do oczu cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń z wcześniejszych szkieł. Wszyscy specjaliści potwierdzą, że soczewki jednodniowe należy do najbardziej higienicznych i bezpiecznych dla oka.

Jak można też wywnioskować nie będą potrzebne Ci żadne środki dezynfekujące, czyszczące i konserwujące, ponieważ zaraz po zdjęciu soczewek należy wyrzucić je do kosza, a następnego dnia rano można już otworzyć nowe opakowanie. Od razu zaznaczymy, że soczewki te posiadają konkretny termin ważności, a mianowicie 24 godziny od momentu otwarcia opakowania. Zazwyczaj czas ten liczony jest od rana do wieczora, gdy najlepiej jest już ściągnąć szkła z oczu. Noszenie codziennie nowych szkieł pozwala również na regularne i dokładne nawilżanie oczu, co zależy w szczególności od producenta Twoich szkieł kontaktowych jednodniowych. To również wiąże się z kolejną zaletą, ponieważ jeśli pierwszy raz stałeś się użytkownikiem soczewek, możesz każdego dnia testować inną parę szkieł, by w rezultacie wybrać najodpowiedniejsze dla siebie.

Jak wybrać soczewki jednodniowe?

Dla laików polecamy zasięgnąć rady u specjalisty, który powinien pomóc Ci w doborze swoich pierwszych soczewek kontaktowych jednodniowych lub kilku na wypróbowanie. Natomiast jeśli już nie raz nosiłeś szkła kontaktowe i po prostu chciałbyś przerzucić się na jednorazową wersję, to najpierw trzeba skupić się na ich rodzaju. W takim razie musisz określić rodzaj swojej wady, gdzie wyróżniamy: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i presbiopię. Każda z nich może dotyczyć zarówno osób młodszych, jak i starszych, a różnią się przede wszystkim typem niedowidzenia, a także rodzajem mocy.

W większości sklepów okulistycznych, drogeriach kosmetycznych, aptekach czy sklepach internetowych możesz wybierać i przebierać pomiędzy wieloma producentami soczewek jednodniowych sferycznych, torycznych, progresywnych czy kolorowych – i właśnie na nich także chcielibyśmy się skupić. To świetna alternatywa jednocześnie dla osób niedowidzących, ponieważ istnieją jednodniowe soczewki kolorowe korygujące, a także zwykłe zerówki dla osób z sokolim wzrokiem. Możliwości jeszcze bardziej się powiększają, ponieważ ilość odcieni i typów zabarwienia soczewek jest praktycznie nieograniczona, dzięki czemu chociaż na jeden dzień możesz kompletnie odmienić swoje spojrzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here