Wszystkie kobiety marzą o pięknych paznokciach. Niestety czasami trudno utrzymać je w dobrym stanie. Paznokcie bez odpowiedniej pielęgnacji często się łamią lub rozdwajają, a czasem tracą połysk. Co więc zrobić, aby odpowiednio o nie zadbać?

Same mamy ogromny wpływ na stan naszych paznokci i nie musimy na to wydawać majątku. Powinnyśmy zacząć od odpowiedniej diety bogatej w białko, cynk, krzem, wapń oraz żelazo. Dzięki temu wzmocnimy paznokcie od środka, co sprawi, że będą twardsze i bardziej odporne. Warto je też wzmocnić od zewnątrz – odżywkę nakładamy 2 razy w tygodniu i zmywamy przed kolejną aplikacją. Ponadto, paznokcie piłujmy tylko w jedną stronę, w ten sposób zapobiegniemy ich rozdwajaniu się.

Domowe sposoby na piękne paznokcie

Jest kilka domowych sposobów wzmacniających paznokcie. Na paznokcie doskonale wpływa olejek rycynowy. Kolejny sposób to przygotowanie mieszanki z siemienia lnianego. Wystarczy jedną łyżkę ziół zalać szklanką wody i gotować aż powstanie gęsta papka. Następnie trzymamy w niej palce ok. 10-15 minut. Świetnie sprawdzi się moczenie ich w podgrzanej oliwie, która utwardza płytkę. Czynność najlepiej powtarzać 2 razy w tygodniu. Oliwę można też łączyć ze skrzypem polnym, wtedy powstanie mieszanka poprawiająca stan rozdwajających się paznokci. Jest też sposób na kłopotliwe skórki. Potrzebny będzie sok z ananasa i łyżka oliwy z oliwek. W takiej miksturze należy trzymać palce przez 20-30 minut, a następnie odsunąć skórki.

Zabiegi w salonie

Domowe sposoby nie zawsze się sprawdzają. Czasami jesteśmy tak zabiegani i zmęczeni, że sami nie damy rady zadbać o paznokcie. W takiej chwili z pomocą przychodzą nam salony kosmetyczne, które oferują zabiegi pielęgnujące paznokcie.

  • Manicure japoński – zabieg doskonale nadaje się zarówno dla pań, jak i panów. Polega on na wcieraniu w płytkę witaminy A i E, a także krzemionki z morza Japońskiego (stąd nazwa) oraz keratyny. W wyniku zabiegu następuje wzmocnienie i odżywienie paznokci, które odzyskują swój naturalny blask.
  • Manicure brazylijski – zabieg poprawia stan naszych paznokci oraz skórek, a także nawilża i odżywia dłonie. Ta metoda obywa się bez użycia wody, a wszystkie preparaty umieszczone są w rękawiczkach, które mamy założone w trakcie kuracji. Systematyczne wykonywanie manicure brazylijskiego sprawi, że będziemy mieli dłuższe i mocniejsze paznokcie.
  • Manicure hybrydowy – to najpopularniejszy zabieg na paznokcie. Skąd takie powodzenie? Otóż, dzięki niemu będziemy miały pięknie pomalowane paznokcie na 2-3 tygodnie. Lakiery hybrydowe doskonale chronią płytkę przed zniszczeniem. Obecnie na rynku dostępne są również produkty, które jednocześnie pielęgnują paznokcie.
  • Manicure tytanowy – trakcie tego zabiegu paznokcie najpierw pokrywane są bazą, a następnie zanurzane w pojemniczku z proszkiem zawierającym dwutlenek tytanu. Pyłek wysycha pod wpływem powietrza, więc nie potrzebujemy lamp do jego utrwalenia. Kolor na paznokciach utrzymuje się przez kilka tygodni, a dodatkowo ich płytka zostaje wzmocniona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here