Jak wybrać klej do tipsów?

Zdrowe i długie paznokcie wyglądają bardzo pięknie, niestety nie każda kobieta może się nimi cieszyć. W przypadku, gdy matka natura nie obdarowała nas idealnymi paznokciami, warto rozważyć założenie tipsów. Tipsy nie muszą wyglądać nienaturalnie, jednak kluczem do sukcesu jest odpowiedni klej, który umożliwi bezproblemową aplikację.

Klej do tipsów

Tipsy powinny być dobrze przymocowane do płytki paznokcia. Absolutnie nie mogą odstawać, ponieważ będą wyglądały nienaturalnie. Klej powinien być starannie dobrany do naszych potrzeb, a stosowanie produktów nieprzeznaczonych do paznokci nie jest dobrym pomysłem. Kiepskie kleje mogą być trudne do usunięcia, przez co istnieje duże ryzyko zniszczenia płytki paznokcia po zdjęciu tipsów.

Siła kleju

Kleje do tipsów generalnie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich obejmuje produkty silnie działające, które stosujemy wtedy gdy delikatny klej nie działa. Druga grupa to kleje oparte na metakrylanie, które są bezpieczne i nie szkodzą naturalnym paznokciom.

Szybkość wysychania

Kleje, które wysychają bardzo szybko są wygodne i chętnie stosowane są przez profesjonalne kosmetyczki. Nie są jednak dobrym wyborem dla osób, które nie mają jeszcze wprawy i podczas zakładania tipsów mogą potrzebować kilku poprawek. Stosowanie szybkoschnącego kleju wymaga od nas dużo uwagi, ponieważ możemy nie zdążyć usunąć ewentualnych zabrudzeń, co nie będzie wyglądało na dłoniach estetycznie. Dużym problemem mogą być też powstające pęcherzyki powietrza, które obniżą trwałość połączenia z paznokciem.

Aplikacja

Zakładanie tipsów nie wymaga dużych ilości kleju – niewielkie ilości produktu paradoksalnie pozwalają skuteczniej przykleić tipsy do płytki paznokcia. Buteleczki z klejem mogą posiadać zakraplacz lub pędzelek. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza dla osób, które nie mają dużej wprawy. Aplikacja za pomocą pędzelka jest wygodna, umożliwia równomierne rozprowadzenie produktu na płytce paznokcia i zmniejsza ryzyko powstania pęcherzyków. Ostatnio na rynku coraz częściej pojawiają się aplikatory w formie pisaka, które również wydają się dobrym wyborem dzięki łatwości w aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here