Bardzo często obserwujemy w swoim ciele pewną dysproporcję – w niektórych miejscach naszego ciała jest nieco zbyt dużo tłuszczu, za to w innych – brakuje nam jakiegoś „wypełniacza”. Bardzo często traktujemy naszą tkankę tłuszczową jako swojego wroga, którego należy się pozbyć. Niekoniecznie jednak musi tak być. Nasz tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i możemy jego obecność wykorzystać na przykład do redukcji zmarszczek na twarzy!

Czym jest lipofilling?

Lipofilling to nowoczesny zabiec medycyny estetycznej – przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze do miejsc, w których brakuje jędrności i wypełnienia. Zabieg jest krótki, niemal bezinwazyjny i tylko nieco bolesny, daje natomiast rewelacyjne, trwałe efekty. Z miejsc, w których tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze pobiera się jej niewielką ilość. Następnie wykonuje się przeszczep tkanki tłuszczowej do miejsc, w których potrzebne jest wypełnienie. Najczęściej kobiety wykorzystują zabieg lipofillingu do pozbycia się worków pod oczami, bruzd nosowo-wargowych lub zmarszczek na czole, ale również do wypełnienia policzków i uwydatnienia rysów twarzy.

Przeszczep tłuszczu metodą na zmarszczki

Zmarszczki to bolączka współczesnych dojrzałych kobiet. Na szczęście żyjemy w czasach, w których medycyna estetyczna robi tak ogromne postępy, że bez problemu radzi sobie z takimi niedoskonałościami. Wykonuje się przeszczep tłuszczu własnego do miejsc naznaczonych głębszymi zmarszczkami – wyrównuje się zmarszczki poprzez wstrzyknięcie pod skórę wypełniacza w postaci naszego własnego tłuszczu. Nasza tkanka tłuszczowa oprócz fizycznego wypełnienia bruzd nadaje również twarzy świeższy, młodszy wygląd. Jest to spowodowane wykorzystaniem naszych własnych tkanek, które doskonale przyjmują się w miejscu podania. Tam zaczynają żyć własnym życiem, przez co między innymi ujędrniają skórę i nawilżają ją.

Komu dedykuje się lipofilling

Lipofilling jest dedykowany przede wszystkim kobietom, których twarz utraciła dawną jędrność. Obwisła skóra bardzo często deformuje twarz, sprawiając, że traci ona swój charakterystyczny owal. Zaaplikowanie pod skórę własnej tkanki tłuszczowej spowoduje, że skóra będzie gładsza, twarz odzyska swoje rysy. Przez to będziemy już kilka dni po zabiegu wyglądać dużo młodziej i piękniej! Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, głównie dlatego, że do przeszczepu służą nasze własne tkanki, przez co nie będzie problemów z zaadaptowaniem się tkanki tłuszczowej do funkcjonowania w nowym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here