Nutrikosmetyki

Nutrikosmetyki to nowość na rynku. Na dobrą sprawę nazwa potrafi zmylić, ponieważ większość ludzi po jej przeczytaniu spodziewa się kosmetyków. A tak naprawdę nutrikosmetyki to suplementy diety, których zadaniem jest wzmocnienie skóry, włosów i paznokci.

W zależności od tego jaki problem mamy, wybieramy taki rodzaj nutrikosmetyku, który dostarczy odpowiednich składników, które zadziałają odżywczo i regenerująco.

Dzięki zażywaniu nutrikosmetyków możemy utrwalić opaleniznę, pozbyć się problemu wypadających włosów czy zredukować cellulit. Receptura preparatów została tak dobrana, żeby opóźniały one procesy starzenia i zapobiegały powstawaniu zmarszczek.

Czym są nutrikosmetyki?

Nutrikosmetyki jak już wiadomo, jest to jeden z rodzajów suplementów diety. Celem tego typu produktów jest uzupełnienie niezbędnych witamin i minerałów. Zwłaszcza u osób, które mają dość duże niedobory. Nutrikosmetyki wyróżniają się na rynku swoją wyjątkową recepturą. Regularne zażywanie suplementów diety wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Nutrikosmetyki spotykane są na rynku w postaci kapsułek. Zasady stosowania są ważne, trzeba je przyjmować w konkretnych porach dnia i w konkretnych dawkach. Ich zaletą jest łatwa dostępność oraz to, że można je kupić bez konieczności posiadania recepty.

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/tabletki-hormonalne-czy-od-nich-sie-tyje/

Jak działają nutrikosmetyki?

Od kilku czynników zależy, to jakie nutrikosmetyki powinniśmy zakupić. Po pierwsze preparat należy dobrać do wieku i płci użytkownika. Poza tymi czynnikami, ważną rolę odgrywają również typ cery, tryb życia, samopoczucie i stan zdrowia.

Nutrikosmetyki zazwyczaj mają wąski zakres działania, dlatego powinniśmy je dobierać szczegółowo. Są w końcu przeznaczone do konkretnych celów.

Nutrikosmetyki świetnie sprawdzają się, jeżeli szukamy skutecznej metody na pozbycie się cellulitu. Stosowane właśnie w tym celu, sprawiają że gospodarka wodna organizmu jest ustabilizowana, w wyniku czego znikają obrzęki. Składnikami za to odpowiedzialnymi są: wyciąg z pokrzywy, L-karnityna, chrom, wyciąg z zielonej herbaty oraz chlorella.

Kolejnym rodzaje nutrikosmetyku jest taki, który zapobiega utracie wody z naskórka, dzięki temu skóra jest bardziej nawilżona i odbudowane zostają włókna kolagenowe. Składniki za to odpowiedzialne to: Witamina A, E, C, wyciąg z ziela skrzypu polnego, hydrolizat białek kolagenowych oraz spirulina.

Jeżeli szukamy suplementu, który zagwarantuje nam ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, wybierzmy preparat, który w składzie, ma takie składniki jak: witamina E, C, beta karoten oraz skrzyp polny.

Gdy borykamy się z trądzikiem, najlepszym wyborem będzie produkt bogaty w cynk, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, skrzypu polnego, liści zielonej herbaty, laktoferyny i witamin A, H, PP i z grupy B.

Źródło: https://modnapora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here