waga

Dużo osób odchudzanie kojarzy wyłącznie z przestrzeganiem rygorystycznej diety oraz silnym wysiłkiem fizycznym. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Taka opinia o diecie skutecznie zniechęca nas do podejmowania jakichkolwiek działań związanych z redukcją niechcianych kilogramów. Rzeczywiście, osoby które borykają się ze znaczną nadwagą lub otyłością powinny stosować indywidualne diety oraz skrupulatnie trzymać się tych restrykcji. Takie postępowanie pozwoli na odchudzanie z powodzeniem. Czy odchudzanie bez konkretnej diety jest możliwe? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/otylosc-czy-mozliwe-jest-odchudzanie-bez-diety/ 

Nie katuj się dietą – jest z głową! 

Trzymanie się restrykcyjnej diety, nie jest jedyną opcją do zredukowania masy ciała. Żeby schudnąć, wystarczy zastąpić tłuste dodatki dań zdrowymi alternatywami. Zamiast śmietany stosuj jogurt naturalny, a zamiast oleju – oliwę z oliwek. 

Przyrządzanie posiłków, które jest kaloryczne i niezdrowe i kaloryczne to smażenie. Warto jest zastąpić tą czynność gotowaniem na parze lub pieczeniem. Pozwoli to na zaoszczędzenie kalorii, ale też wyeliminuje z naszej diety szkodliwe tłuszcze trans, które powstają w wyniku smażenia. Jeżeli obawiasz się utraty walorów smakowych poprzez rezygnację ze smażenia, to zamarynować mięso w marynacie z jogurtu naturalnego z z dodatkiem ulubionych przypraw, a smak warzyw możesz wzbogacić o ulubione zioła. 

Niskokaloryczne słodkości 

Przy temacie utraty masy ciała powinniśmy zatrzymać się na słodkościach. To właśnie one stanowią jedną z głównych przyczyn tycia. Konieczne jest więc zrezygnowanie z podjadania słodkości lub zastąpienie ich zdrowymi, mało kalorycznymi alternatywami. 

Zamiast słodyczy lepiej kupić w sklepie następujące produkty: 

  • batoniki zbożowe 
  • ciasteczka owsiane
  • wypieki, w których cukier zastąpiony jest ksylitolem
  • domowej roboty ,,nutella” przyrządzana z awokado zblendowanym z kakao i miodem
  • ciasto z dodatkiem miąższu z dyni, buraka oraz fasoli 

W zdrowym ciele zdrowy duch, a do tego potrzebny jest ruch 

Koniecznie należy wspomnieć o aktywności fizycznej. Nawet kiedy nie lubisz treningów, warto jest odrobinę więcej się poruszać. Wystarczy spacer, zabawa z dzieckiem na świeżym powietrzu lub wybór schodów zamiast windy. Aktywności fizyczna pobudza tempo przemiany materii oraz usprawnia proces odchudzania się. Dobrze jest połączyć wysiłek cardio z wysiłkiem siłowym, ponieważ takie combo daje najlepsze efekty. 

Zobacz też: http://www.rebeliakultury.pl/dlaczego-zdrowy-sen-jest-taki-wazny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here