Rozwój biotechnologii doprowadził do tego, że możemy czuć się bogami. Tworzymy i modyfikujemy nowe gatunki roślin i zwierząt. Niesie to za sobą zagrożenie w postaci GMO – co to jest? To żywność modyfikowana genetycznie. Wpływ biotechnologii ma poprawić odporność, wielkość czy smak pożywienia lub roślin, z którego powstaje. Tak wyprodukowane produkty nie są szkodliwe dla człowieka. Przynajmniej to wynika wg naszej obecnej wiedzy, jednak DDT i azbest też nie były szkodliwe przez wiele lat stosowania. Obecnie są uważane za bardzo niedobre dla organizmu a wręcz za trucizny. Czy aby nie jesteśmy królikami doświadczalnymi? Ja wolałbym nie. Dla tego będę unikał jedzenia wyprodukowanego w taki sposób.

Częstą dolegliwością obecnych czasów są żylaki. Czyli zdegradowane żyły, które mogą być przyczyną zakrzepów. Zakrzepy te mogą się oderwać i grozi to nawet śmiercią. Są one bolesne i aby zmniejszyć to uczucie oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo oderwania zakrzepu stosuje się pończochy uciskowe. Zwalniają one też proces posterowania żylaków. W skrajnych sytuacjach mogą doprowadzić to problemów z chodzeniem.

Częstą przypadłością osób, które piją mało płynów i dużo siedzą, są problemy z wypróżnieniem. Ja preferuję domowe sposoby na ciężkie przypadki zaparcia. Trzeba zadbać o dobra kondycje jelit przez jedzenie błonnika. Bieganie wzmaga ruch w jelitach. Trzeba pamiętać o dużej ilości wody. Bo jej brak jest częstą przyczyną zaparć. Przy większych problemach można skorzystać ze środków przeczyszczających.

http://www.journalofecologyandhealth.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here