Czy warto stosować krem na istniejące zmarszczki?

Przekonania panujące na temat zmarszczek często są absurdalne – niektórzy utrzymują, że kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym powinno się stosować o wiele wcześniej, niż zmarszczki się pojawiają, inni twierdzą, że dopiero, kiedy na twarzy uwidocznią się pierwsze oznaki starzenia. Często słyszy się opinie, że gdy zmarszczki zagoszczą już na twarzy, to nie ma sposobu, aby się ich pozbyć. Nic bardziej mylnego! Odpowiednia pielęgnacja cery dojrzałej to sposób, aby na długo zachować świeży wygląd. Linie kosmetyków takie jak L’Oreal Ekspert Wieku znajdą rozwiązanie dla każdego problemu skóry dojrzałej i będą stanowić doskonałe wsparcie w walce z niedoskonałościami, które pojawiają się wraz z upływem czasu.

Ekspert Wieku – filozofia

Linia Ekspert Wieku stworzona przez twórców marki L’Oreal Paris jest oparta na wielu badaniach, testach i eksperymentach. Główna myśl towarzysząca tym kosmetykom dotyczy potrzeb skóry, które zmieniają się wraz z wiekiem. Odpowiednia pielęgnacja powinna realizować te potrzeby w najdokładniejszy z możliwych sposobów. Z tego powodu kosmetyki z serii Ekspert Wieku zostały podzielone na cztery grupy dla czterech różnych grup wiekowych: coś dla siebie znajdą zarówno panie po 40, 50, 60, jak i 70. W skład każdej grupy wchodzi kilka różnych kosmetyków, dzięki którym można stworzyć cały rytuał pielęgnacyjny bez potrzeby wyszukiwania produktów innych marek – to zawsze dobre rozwiązanie, ponieważ kosmetyki z jednej linii najlepiej się uzupełniają.

Ekspert Wieku a istniejące zmarszczki

Osoby, które nie dowierzają, że istniejące już zmarszczki można zlikwidować, powinny przetestować kosmetyki Ekspert Wieku. Ta linia stanowi doskonałą odpowiedź na problemy cery dojrzałej. Przyjrzyjmy się poszczególnym produktom wchodzącym w skład serii. Ekspert Wieku 40+ to dwa kremy: na dzień i na noc. Ich głównym zadaniem jest podstawowa pielęgnacja: wygładzenie drobnych, delikatnie widocznych zmarszczek i zapobieganie powstawaniu kolejnych, a także mocne nawilżenie i uelastycznienie skóry. Ekspert Wieku 50+ oprócz kremów na dzień i na noc to także krem modelujący oraz krem-maska niwelujący efekty zmęczenia. Ekspert Wieku 60+ to taki sam zestaw, jak w przypadku 50+, jednak w tej grupie wiekowej większy nacisk kładzie się już na modelowanie owalu twarzy, który po 60. roku życia może być zaburzony poprzez wiotczejącą skórę. Wreszcie Ekspert Wieku 70+ to również 2 produkty: krem na dzień i na noc. W tym przypadku najważniejsze jest usuwanie powstających w tym wieku przebarwień. Te kremy wyposażone są również w filtr UV SPF 20, ponieważ cera w tym wieku jest bardzo delikatna i sucha, a przy tym bardzo podatna na uszkodzenia spowodowane promieniami słonecznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here