Trądzik to nieprzyjemna i często obniżająca samoocenę choroba skóry, z którą boryka się znaczna część społeczeństwa. Jak pokazują statystyki w okresie dojrzewania problemem trądziku objętych jest aż 40% młodych ludzi.

Nie musimy jednak skazywać się na ciągłe maskowanie wyprysków i blizn potrądzikowych. Warto pamiętać, że trądzik jest dolegliwością uleczalną, a im szybciej podejmiemy kurację, tym mniejsze szkody wyrządzi trądzik. Obecnie na rynku pojawiło się bardzo skuteczne, a przy tym bezpieczne rozwiązanie problemów z wypryskami – kwas azelainowy.

Jak działa kwas azelainowy?

Do niedawna kwas azelainowy stosowany był wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Znaleźć można go było również w lekach dermatologicznych wydawanych na receptę. W chwili obecnej możemy go nabyć w postaci ogólnodostępnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, np. toniku czy kremie. Działanie kwasu azelainowego to przede wszystkim:

  • ▪ zmniejszenie regulacji sebum, odpowiedzialnego za przetłuszczanie się skóry i zapychanie porów,
  • ▪ wyrównanie kolorytu skóry i usunięcie drobnych blizn potrądzikowych,
  • ▪ leczenie niedoskonałości, takich jak krostki i wypryski ropne,
  • ▪ zniwelowanie dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym.

Trudno znaleźć na rynku kosmetycznym równie skuteczny, a jednocześnie tak wszechstronnie działający preparat. Co istotne, kwas jest substancją delikatną i doskonale sprawdza się do skóry wrażliwej czy przesuszonej.

Jak stosować kwas azelainowy?

Na rynku kosmetycznym możemy zakupić produkty z różnym stężeniem kwasu azalinowego. Im wyższe stężenie, tym skuteczniejsze działanie. Należy jednak pamiętać, że liczy się cały skład kosmetyku. Zadbajmy o jak najniższą zawartość substancji chemicznych. Kwas azelainowy stosuje się zazwyczaj na noc, kilka razy w tygodniu. Warto obserwować swoją skórę i sprawdzać, jak działa na nią kwas. Może pojawić się naturalne przesuszenie, a nawet zaczerwienienie. Dlatego na dzień należy stosować krem nawilżający oraz unikać przebywania na słońcu. Najlepsze efekty kuracji osiągane są przy użyciu połączonych kuracji, np. toniku z kwasem i kremu na noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here