Trening zaraz po pracy? Koniecznie wypij filiżankę kawy! Dobrze znana zasada – po treningu banan i szklanka wody, praktycznie każdemu weszła w krew i nie jest kłopotem. Warto do tych mechanicznych czynności dodać również wypicie kawy na godzinę przed treningiem.

Kawa umożliwia spalenie większej ilości kalorii – tak dowodzę badania opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. Wyniki może nie są spektakularne ale dają większe możliwości: 15% więcej spalonych kalorii w ciągu trzech godzin po wysiłku, to całkiem zadowalający wynik. Kawa sprawia, że nasze tętno wzrasta, a to oznacza, że organizm więcej spala.

Dodatkowym atutem kawy jest zmniejszenie bólu spowodowanego intensywnością ćwiczeń. Jest to odkrycie naukowców z University of Illinois. Drugim aspektem dobrego wpływu kofeiny na organizm człowieka jest poprawa pamięci i to aż do 24 godzin po wypiciu kawy.

Wiek nie jest już postrachem w sporcie. Okazuje się, że utrata siły mięśni, która następuje wraz z wiekiem, nie jest już problemem – jeśli regularnie spożywasz kawę. Kawa rekompensuje siłę mięśni. Dzięki kawie zmniejszysz ryzyko utraty sprawności wraz z wiekiem.

Pamiętaj jednak, że co zdrowe to i tak szkodzi w nadmiarze! Dlatego zachowaj umiar w piciu kawy. Najwięcej kawy jaką można wypić i nie utracić zdrowia to 3 filiżanki dziennie. Pamiętaj również żeby nie pić kawy na 6 godzin przed snem – a to oznacza, że najlepszym treningiem jest trening poranny lub popołudniowy, nigdy wieczorny.

fabrykafigury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here