Serum do twarzy jest kosmetykiem wyjątkowym. Jego stosowanie pomaga wzmocnić codzienną pielęgnację skóry oraz pomóc w rozwiązaniu różnych problemów skórnych. Dobrze dobrane serum do twarzy, może skutecznie spowolnić procesy starzenia się skóry, zwalczać wolne rodniki oraz intensywnie ją odżywiać.
Czym jest serum do twarzy?
Serum do twarzy jest kosmetykiem zdecydowanie silniejszym od kremu, wynika to z tego, ze ma w składzie większe stężenie składników aktywnych. Jego głównym zadaniem jest widoczna poprawa stanu skóry w krótkim czasie. Dodatkowo serum ma wzmacniać działanie kosmetyków, które stosujemy na twarz każdego dnia.Jeżeli chodzi o konsystencje, każde serum może mieć inną, może przypominać lekki olejek, emulsję lub żel.
Jak dobrać serum do rodzaju skóry?
Serum zawsze powinniśmy dobrać do potrzeb naszej skóry i efektów, jakie chcemy uzyskać.
Skóra sucha – to bardzo często spotykany problem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra jest narażona na różnice temperaturowe. Objawia się uczuciem ściągnięcia, na naszej twarzy pojawiają się mało estetyczne suche skórki. W przypadku takiego problemu, musimy szukać serum, które będzie w swoim składzie posiadało kwas hialuronowy lub wyciąg z aloesu.
Skóra z przebarwieniami – zazwyczaj posiadaczkami tego typu skóry, są kobiety które mają problemy hormonalne lub zmiany trądzikowe. W tym wypadku najskuteczniejsze będzie serum z dodatkiem witaminy C oraz arbutyny. Są to składniki, które kontrolują nadmierną produkcję melaniny.
Skóra dojrzała – z roku na rok skóra traci swoją jędrność i zaczynają pojawiać się delikatne zmarszczki. W przypadku takich zmian serum będzie pomocne, wystarczy zakupić kosmetyk z dodatkiem koenzymu Q10, retinolu lub śluzu ślimaka.
Skóra wrażliwa – ten typ cery bardzo łatwo podrażnić i spowodować, ze będzie zaczerwieniona. Taka skóra potrzebuje przede wszystkim wzmocnienia. Na pewno sprawdzą się sera, które mają w składzie takie składniki jak ekstrakt z aloesu, wodę różaną lub olejek neroli.
Skóra trądzikowa – zmiany trądzikowe mogą pojawić się na skórze twarzy w każdym wieku. Mogą być wywołane zmianami hormonalnymi lub bakteriami, które są obecne na skórze. Warto zwrócić uwagę, na preparaty z kwasem glikolowym lub salicylowym, a także witaminą B3 i C.
Przeczytaj też: PEELINGI DO TWARZY – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?